Değişim ve İade

Online siparişimdeki ürünleri nasıl iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünün online iadesi için izlenilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

İade koşulları

Ürününüzü teslim aldığınız tarihten 7 gün içerisinde Satış Sözleşmesi’nin Cayma Hakkı maddesi doğrultusunda herhangi bir sebep göstermeksizin iade edebilirsiniz. Ürününüzü teslim tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde satış sözleşmesinin cayma hakkı maddesi doğrultusunda ürün iadelerinde kargo bedeli şirketimize aittir. 7 iş gününün sonunda kargo ücreti müşterimize aittir. İade yapmak istediğiniz ürünler ile fatura birlikte gönderilmelidir, faturasız iadeler kabul edilmeyecektir. Kapıda ödeme seçeneği kullanılarak yapılan ödemelerde sadece ürün bedeli iade edilir. 

Bildirim

Ürününüzle birlikte gelen iade formunu (faturanızın arkasında bulunmaktadır.) eksiksiz şekilde doldurup talebinizi bize iletebilirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz daha hızlı gerçekleşecektir. 

Kargo ile geri gönderim

Satın almış olduğunuz ürünü; ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla iade edebilirsiniz. İade edilen ürünlerin etiketlerinin, logolarının zarar görmemiş olması gerekmektedir. Ürünler kalite ekibimiz tarafından kontrol edilerek zarar görmemiş olduğundan emin olunacaktır.
Ürün paketlemesi ürünün orjinal ambalajına ve içindeki ürünlere zarar gelmeyecek şekilde yapılmalıdır.

Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmelidir, aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

İade etmek istediğiniz ürünü Yurtiçi Kargo aracılığıyla aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz. Yurtiçi Kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen değişimlerin kargo ücreti müşterimize aittir.

İade Adresi:

Sultan Orhan Mh. Ankara Cad. 1179 Sk. No:4 Gebze / KOCAELİ 

Geri Ödeme

İade talebiniz onaylandıktan sonra, iadeye ilişkin ürün veya ürünlerin toplam bedeli alışveriş sırasında kullanılan kredi kartına otomatik olarak yatırılacaktır.

Bankanıza bağlı olarak iade tutarının hesabınıza geçmesi değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca taksitle yapılan ödemelerin iadesi bankaların işleyişi gereği taksitle hesabınıza geçmektedir. Yaşananılacak olası gecikme durumunda, sorunun hızlı çözülebilmesi adına bu konuyu bankanızla takip etmenizi rica ederiz.
İade işleminin nakite çevrilerek iade edilmesi mümkün değildir. İade işleminde bankaların online ödeme sistemlerinin kullanılması, ödemenin farklı bir kredi kartına yapılmasına da olanak vermemektedir.

İade işleminiz, ürün veya ürünlerinizin depoya ulaşmasından 48 saat içinde onaylanacaktır. Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadenizin kartınıza yansıması 7 iş gününü bulabilmektedir.